Рекомендації з експлуатації

Водозмішувані змащувально-охолоджувальні рідини (ЗОР)

Водозмішувані змащувально-охолоджувальні рідини (ЗОР) є найпоширенішим технологічним середовищем, що застосовується при обробці металів різанням. Вони забезпечують високі: продуктивність різання, штампування або прокатки металів, якість оброблюваних поверхонь, економію електроресурсів і дорогих інструментів.

   ЗОР призначені для охолодження ріжучого інструменту і оброблюваних деталей, змащення поверхонь тертя, видалення стружки і інших продуктів металообробки із зони різання, захисту деталей і устаткування від корозії, підвищення технологічної стійкості інструменту і ін. водозмішувані ЗОР можна розділити на три типи: емульсійні (емульсоли), напівсинтетичні і синтетичні.

   Емульсійні ЗОР - Грубодисперсні суміші нерозчинних фаз, що утворюють емульсії типу "масло у воді". Еульсіі представляють собою суміші базової масляної основи, емульгаторів, протизносних, протизадирних, антипінних присадок, інгібіторів корозії, бактерицидів та ін. В якості мінеральної основи зазвичай використовують средньов'язкі мінеральні масла нафтового або змішаного типу, вміст яких в емульсолі може досягати 85%.

   Напівсинтетичні ЗОР відносяться до середовищ із колоїдним ступенем дисперсії, що створює дрібнодисперсні напівпрозорі емульсії. Напівсинтетичні ЗОР в порівнянні з емульсолами характеризуються присутністю великої кількості емульгаторів (до 40%). Обов'язковими компонентами є низьков'язкі (3-10 мм 2 / с при 50 ° С) мінеральні або синтетичні масла, а також протизадирні, протизносні та інші присадки.

   Синтетичні ЗОР відносяться до середовищ із молекулярним ступенем дисперсії і є сумішами водорозчинних органічних продуктів.

Бажаєте отримати додаткову інформацію про нас?
зв'язатися з фахівцем
Більше 1000 підприємств довіряють нам
АТ "СКФ Україна" (публічнe)
ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ТОВ "ІНТЕРПАЙП НІКО ТЬЮБ"
ВАТ «Мінський підшипниковий завод»
ТОВ "Мотордеталь-Конотоп"
ДЕРЖАВНИЙ КОНЦЕРН «УКРОБОРОНПРОМ»
ПАТ "Новокраматорський машинобудівний завод"
ДП НВКГ «Зоря» - «Машпроект»
ПАТ «Мотор Січ»
ПАТ Харківський Тракторний Завод ім. С. Орджонікідзе
ЗАТ «Гідросила ГРУП»
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ДЕРЖАВНЕ КИЇВСЬКЕ КОНСТРУКТОРСЬКЕ БЮРО «ЛУЧ»
ДП "Завод ім. В.О. Малишева"
КП «НПК "Іскра"
ПАТ «Сумське НВО ім.М.В.Фрунзе»
ТОВ "ВІННИЦЬКИЙ АГРЕГАТНИЙ ЗАВОД"
ПАТ «Кременчуцький колісний завод»
ПАТ «ВАЗ»
ВАТ «Мінський завод колісних тягачів»
ПАТ "Дружківський метизний завод"
Харківський завод «Машгідропрівод»
АТ «Новий Стиль»
ТОВ «Новомосковський посуд»
ДП завод "Електроважмаш"
ТОВ "Азовська кабельна компанія"