Одним із шляхів вирішення проблеми раціонального використання водозмішуванихзмащувально-охолоджуючих рідин (ЗОР) на металообробних підприємствах є регулярне миття і дезінфекція систем приготування, подачі і циркуляції робочих емульсій і розчинів.
Забруднення поверхонь промислового обладнання, що представляють собою суміші маслянистих утворень з металевим пилом і мікроорганізмами, а також плівки різного походження, що виникають в процесі експлуатації ЗОР, призводять до погіршення експлуатаційних (змащувальні і ін.), функціональних властивостей, стабільності емульсій та скорочення терміну їх служби; викликають зниження якості оброблюваної поверхні, утворення припалів на деталях; можуть призвести до пошкодження вузлів верстатів (вузли тертя і ін.), руйнування лакофарбових захисних покриттів, гумотехнічних ущільнень, ізоляції та передчасного зносу або виходу з ладу інструментів, верстатів, електронних пристроїв та іншого обладнання, збільшення трудовитрат при ремонті верстатів, а також погіршення санітарно гігієнічних умов роботи верстатників.
Створення спеціальних мийно-дезінфекційних засобів для металообробки дозволяє поєднати стадії миття та дезінфекції, скорочуючи тим самим обсяг ручної праці і тривалість очищення. Але, з огляду на тенденцію на перехід від централізованих систем подачі ЗОР до роздільної роботі верстатів, на даний момент найефективнішим способом очищення обладнання залишається механічне очищення верстатів з подальшою процедурою миття та дезінфекції. Такий підхід хоч і є більш трудомістким в порівнянні з застосуванням мийно-дезинфікуючих засобів, зате дає 100% результат.
Технологічна інструкція підготовки обладнання перед заливкою (заміною) емульсій (ЗОР).
Перед заливанням (заміною) емульсій (ЗОР) перекондиво рекомендуємо стандартну технологію очищення (на підставі досвіду з-ду «КАМАЗ»):
Виконання даних рекомендацій забезпечить Вам тривалий термін експлуатації МОР зі збереженням їх функціональних характеристик.
* Миючий засіб «ТЕХМОС-2» і бактерицид «ІК-7» ви можете придбати у нас.